I zawody wędkarskie

W dniu 20 maja Fundacja Żuławski Kącik Twórczej Edukacji z Kącika zorganizowała dla Podopiecznych Fundacji WRÓĆ – ŚDS w Lasowicach Wielkich, ŚDS w Wiercinach, OREW w Lasowicach Wielkie, OREW w Jezierniku zawody wędkarskie.

W pierwszej edycji zawodów w Kąciku wzięły udział 4 pięcioosobowe drużyny Podopiecznych wraz z opiekunami. Zaproszenie do sędziowania przyjął Pan Andrzej Kozłowski Prezes PZW Koło nr 7 w Nowym Stawie, Komendant Społecznej Straży Rybackiej w powiecie malborskim oraz członek zarządu Polskiego Związku Wędkarskiego Okręgu Elbląskiego. Pan Andrzej Kozłowski jest indywidualnym wicemistrzem Polski z 2017 roku i drużynowym wicemistrzem kraju z 2018 roku w surfcastingu, czyli w morskim wędkarstwie plażowym.

Składamy ogromne podziękowania dla Pana Andrzeja za pomoc przy organizacji zawodów oraz nagrody, które przekazał Podopiecznym Fundacji WRÓĆ. Dziękujemy również Panu Dominikowi Kloska ze sklepu MAJK – sklep zoologiczny z Ostaszewa za ufundowanie na nasze zawody zanęt wędkarskich.

Natomiast Fundacja Żuławski Kącik Twórczej Edukacji zapewniła na ten dzień przynęty i wędki dla każdej osoby biorącej udział w zawodach. Fundacja WRÓĆ dla każdego uczestnika przygotowała pamiątkowe medale za udział w zawodach oraz specjalne medale w kategorii Mistrz Łowiska oraz w kategorii Big Fish. Dodatkowo Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lasowicach Wielkich podczas warsztatów ceramicznych z Panią Magdą przygotowali ceramiczne ryby, które zostały wręczone uczestnikom zawodów, którzy złowili najwięcej ryb podczas wydarzenia.

Zawody zakończyły się wspólnym biesiadowaniem przy ognisku. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia za wspólnie spędzony czas.