Zajęcia fizjoterapeutyczne

Wśród naszych Uczestników nierzadko są osoby, zmagające się z trudnościami w zakresie samodzielnego poruszania. W mniejszym, bądź większym stopniu potrzebują zaopatrzenia w środki wspomagające i rehabilitację. Na każdego natomiast, bez wyjątku, pozytywny wpływ ma regularna aktywność fizyczna i realizacja różnych form rekreacji. Dlatego też nasz fizjoterapeuta skupia się na prowadzeniu różnorodnych zajęć, które mają na celu poprawę zdrowia i sprawności fizycznej Uczestników. Są to: • ćwiczenia rehabilitacyjne – indywidualne lub grupowe, które pomagają w poprawie mobilności, siły mięśniowej i koordynacji ruchowej, • gimnastyka ogólnousprawniająca – regularne ćwiczenia, które wspierają ogólną kondycję fizyczną, wzmacniają mięśnie i poprawiają elastyczność,• terapia manualna – masaże i techniki manualne, które pomagają w łagodzeniu bólu, redukcji napięcia mięśniowego i poprawie zakresu ruchu,• trening równowagi i koordynacji – ćwiczenia, które wspierają równowagę i koordynację, pomagając w codziennym funkcjonowaniu.